Loading
 

 1. 1- Araç kiralayabilmem için kaç yaşında olmam gerekiyor ?

 1.  Minimum 1 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 21 yaşını doldurmuş kişiler ;
   • Bh, Bs, Ch, Cs,  D, F, G, T, grubu araçları ,
 2.  
  Minimum 2 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 23 yaşını doldurmuş kişiler ;
   •  I, U,  R, J, H grubu araçları ,

 3.  
  Minimum 3 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi ve 27 yaşını doldurmuş kişiler ;
 4.  • S, L, M, P, V, X, P, Z, Zh  grubu araçları kiralayabilirler.
 5.  

 1. 2- Minimum kiralama süresi nedir, erken iade ettiğim zaman ücretim iade ediliyor mu ?

 1.  Kiralamalarda en az kiralama süresi 24 saattir (1 Gündür).  Araç kiralandığı anda 1 gün kullanım tutarı ile başlar. Farklı gün sayısı ile kiralama yapılıp (örnek 7 gün), araç daha erken iade edilmek istenirse (örnek 2 gün), fiyat 2 gün üzerinden hesaplanır ve toplam kiralama tutarından %30 kesinti yapılarak iadesi gerçekleşir. Ayrıca araç saat 09:00’da alındı ise 24 saat kullanım hakkı ile 1 (bir) gün kullanım hakkı vardır. İade ertesi gün saat 11:00’da yapılır ise 2. (ikinci) gün ücreti kiralama yapan kişi/kuruma fatura edilir.     

 1. 3- Yakıt ücreti kiralamaya dahil midir ?
 2. Araçların müşteriye teslimi tam dolu ve ya boş depo benzin ile yapılır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, %35 hizmet ücreti ile birlikte alınır. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

 1. 4- Aracı kiralama yaptığım yerden farklı bir yere bırakabilir miyim ?

 1. Aracın bir lokasyondan alınıp başka bir lokasyona bırakılması  aracın çıkış ofisine olan mesafesine istinaden alınan bir ücret söz konusudur ve bu drop  ücreti olarak adlandırılmaktadır.
 2. Aynı il içerinde farklı bir ofise iade bırakılmak istenildiği zaman ofisler arası drop bedeli kiralamaya ek olarak yansıtılmaktadır. 
 3. Araç teslim alınan lokasyondan farklı bir ilde bulunan ofisimize bırakılması talep edildiği zaman, araç kiralama bedeline ek olarak her ilde bulunan ofisimiz için belirlenen drop bedeli kiralama tutarına   eklenecektir. 

  1. 5- Aracı benden başkası kullanabilir mi ? 

  1. Aracın, kiralayan şahıs dışındaki 1 kişinin  ilave sürücü olma talebiyle birlikte sürücü belgesini ibraz etmesi gerekmektedir. Bu işlem ile ilave sürücü Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilebilinir..Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar.
    

  1. 6- Online ödeme ile rezervasyon yaptım aracı nereden teslim alacağım ? 

  1. Cmn Group Rent A Car  ofislerinden araçlar teslim alınabilir bırakılabilinir. Uçuş bilgileri ibraz edilerek de havalimanlarından araç teslim alınabilir. Ofislerimizin olmadığı bölgeler için iletişime geçiniz.
    

  1. 7- Aracı alış saatimden 1 saat geç iade ettiğim zaman ücret öder miyim ? 

  1.  Kiralama 24 saat esasına göre yapılır. Alış-bırakış saatlerinde 2 saati geçen farklarda ekstra 1 gün ücreti yansıtılır.
    

  1. 8- Nakit ödeme yapabilir miyim ? Kredi kartı neden zorunlu ? 

  1. Ödemeler yalnızca online üzerinden kredi kartı veya banka kartı ile yapılır. Kiralama esnasında ödemenin nasıl yapıldığından bağımsız olmak üzere; mutlaka kiralayana ait bir kredi kartı ve kiraladığı gruba göre aşağıdaki tutarlarda kullanılabilir bakiyesi bulunması gerekmektedir.
  2. Kredi kartının zorunluluk sebebi, 
  3. Araçta oluşacak kasko dışı hasar bedeli, 
  4. Hgs/ogs, trafik cezaları, eksik yakıt bedeli, içi döşeme hasarları (sigara yanığı, yırtık, leke vb.) hasarlar, kira süresi uzamaları,
  5. Kiracı bilgisi dahilinde aşağıda yer alan bloke bedellerinden alınmaktadır. 

  Kira dönüşü hesaplanan extra bedel bloke tutarın üstünde olduğu zaman kredi kartından tahsil edilir.  

  1. Bloke Bedelleri

  • • Ekonomic (Bh, Bs, Ch, Cs, D) grupları için 500 tl,

  • • Comfort ve Prestige (F, G, T, I, U, J, R, S) grupları için 750 tl.

  • • Premium (H, L, M, N, O, V, P) grupları için 2000 tl.

  • • Luxury (Z, Zh) grupları için 3000 tl. 

  •  Bloke(provizyon) işlemi  uygulanacaktır.

  • * Ofis yetkilerimiz gerekli görüldüğü takdirde bloke tutarlarını arttırabilirler.
  •   Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.  
  •  

  1. 9- Trafik cezaları bana mı ait ?

  1. Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel
  2. makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.
     

  1. 10- Araç ile kazaya karıştım/çalındı ne yapmalıyım ? 

  1.  Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 090531 380 2115 numaralı Çağrı Merkezimize bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3. şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 090531 380 2115 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

  1. 11- Ücrete dahil olan hizmetler nelerdir ?

  1. Araç kiralama ücretlerine tüm vergiler dahildir.
  2. İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası, Mini Hasar Sigortası ,Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, Tek -Yön Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır.
  3.  

  4. Soru ve görüşleriniz için..
  5. 0332 236 5179/0 530 113 42 42
  6. info@cmngroup.com.tr