SIKÇA SORULAN SORULAR
NE KADAR SÜRE ÖNCE REZERVASYON YAPTIRABİLİRİM?
Internetten rezervasyon, araç alış tarihinizden en az 24 saat en çok 12 ay önce yapılabilir. Alış tarihinize 24 saatten az süre kalmışsa, telefonla rezervasyon yapmanızı öneririz.
NASIL REZERVASYON YAPTIRABİLİRİM?
İletişim/Online menüsünden ya da herhangi bir aracın üzerine tıklayarak online rezervasyon formunu doldurup hemen rezervasyon yapabilirsiniz. Alternatif olarak telefon bağlantısıyla rezervasyon yaptırabilirsiniz.
REZERVASYON İÇİN ÖDEME GEREKLİ MİDİR?
Araç rezervasyon ve fiyat garantisi için, özel durumlar dışında herhangi bir ödeme talep edilmez.
ARAÇ KİRALAMA İÇİN YAŞ SINIRI VAR MIDIR?
Evet, minimum araç kiralama yaşı 23, maksimum 75 tir. Ekonomi ve Compact araçlar için gerekli yaş 25, standart ve daha üst gruplar için en az 2 senelik ehliyet ve 28 yaş gereklidir. Lüks ve daha yüksek gruplar için 3 senelik ehliyet ve 30 yaş üstü gerekiyor.
REZERVASYON ONAYINI NASIL ALACAĞIM?
Rezervasyon sırasında vereceğiniz e-mail adresinize veya telefon numaranıza rezervasyon onayı iletilir. Lütfen e-mail adresinizi ve telefon numaranızı yazarken doğruluğunu kontrol ediniz.
REZERVASYON YAPTIRDIKTAN SONRA NASIL DEĞİŞİKLİK YAPTIRABİLİRİM?
Bize e-mail, telefon veya faks ile ulaşarak rezervasyon değişiklik talebinizi iletebilirsiniz. Değişiklik talebiniz tarafımızdan onaylandıktan sonra geçerlilik kazanır. Ancak, araç alış tarihinize 48 saatten az bir süre kaldıysa, ofis veya acil durum telefonlarımızdan arayarak değişiklik yapmanızı öneririz.
REZERVASYONUMU NASIL İPTAL ETTİREBİLİRİM?
Bize e-mail, telefon veya faks ile ulaşarak rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ancak, araç alış tarihinize 48 saatten az bir süre kaldıysa, ofis veya acil durum telefonlarımızdan arayarak iptal isteğinizi bildirmenizi öneririz.
ŞEHİR İÇİNDEN YAPILAN KİRALAMALARDA ARACI NASIL TESLİM ALACAĞIM?
Şehir içi alış için ofis adresi rezervasyon onayında belirtilir. Rezervasyon sırasında bilgilendirdiğinizde hotel, ev adresi, otogar ve gardan araç teslimi yapılabilir. Ofis dışı alış/iade için gidilecek mesafeye göre ek ücret talep edilebilir.
OFİS SAATLERİ DIŞINDA ARACI TESLİM EDEBİLİR MİSİNİZ?
Hava alanlarından 365 gün 24 saat araç teslim edilir. Şehir ofislerinden ise ofis çalışma saatleri içerisinde 09:00-19:00 teslim edilir. Önceden bilgi verildiğinde şehirlerden kiralama ofisinin onayı ile ofis saatleri dışında araç teslim edebilir.
ARACI TESLİM ALIRKEN HANGİ BELGELER GEREKLİDİR?
Ehliyet, TC kimlik numarası ve minimum 6 ay geçerli kullanılabilir limiti olan Visa/Master Card kredi kartı gereklidir. Kiralayan dışında ek sürücüler varsa (en fazla 2 ek sürücü olabilir), ek sürücülerinde ehliyet ve TC kimlik numaralarını hazır bulundurmaları gerekir.
HANGİ TÜR EHLİYETLERLE ARAÇ KİRALAYABİLİRİM?
Yerli, yabancı veya uluslararası, en az iki yıllık ehliyetle araç kiralayabilirsiniz. Bazı araç gruplarında en az 3 yıllık ehliyet istenebilir.
ARAÇ ALIŞINDA ÖDEME NASIL YAPILACAK?
Nakit veya Visa/Master Card kredi kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz.
ARACI TAM DOLU DEPOYLA ALABİLİR MİYİM?
Araçlarımız genellikle yakıt deposunda en az 100 km. yol alabilecek şekilde teslim edilmektedir. Dolu depo çalışmama sebebimiz, kredi kartından depozito ve servis ücreti talep etmemek, ayrıca araçlardaki yakıt göstergelerindeki yeterli hassasiyetin olmamasından kaynaklı olup, bu durumun başka müşterilere haksızlık oluşturabileceği düşüncesini ortadan kaldırmaya yöneliktir.
ARKADAŞIM ARACI KULLANABİLİR Mİ?
Kiralama kontratına ehliyet bilgileri ve imzası alınmış sürücüler dışında araçları başka kişiler kullanamaz. Kayıtlı sürücü dışında bir kişi aracı kullanıp hasara sebep olursa, sigortalar geçersiz olur.
KİRALANAN ARAÇLA YURTDIŞINA SEYAHAT EDEBİLİR MİYİM?
Kiralık araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz. Aksi olduğu takdirde sigortalar geçersiz olup, kiralayan araç bedelini ödemekle yükümlü olacaktır.
KAZA HALİNDE NE YAPMAYILIM?
Aracı yerinden oynatmadan bize haber veriniz. Ofis saatleri dışında acil durum telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Çoklu aracın karıştığı kazalarda, tek taraflı kazalarda, kazaya karışan araçların sürücülerinden birisinin yabancı uyruklu olması, kazada kamu malının zarar görmesi, kazaya karışan sürücülerden birisinin alkollü olması durumunda kaza zaptının mutlaka Polis veya Jandarma görevlileri tarafından düzenlenmesi mecburidir. Bunun dışındaki hallerde bizim rehberliğimizde kazaya karışan araçla, aracınızın torpido gözünde bulunan tutanak belgesini kullanarak kaza raporunu tutup, araçların yerini değiştirmeden her iki aracın fotoğraflarını çekiniz. Fotoğrafın olmadığı durumlarda hasar ödemesinin yapılamaması söz konusu olduğundan, kaza anında fotoğraf çok önemlidir. Daha sonra en yakın sağlık merkezinde alkol ölçümü yaptırınız. Biz mümkün olan en kısa sürede yol yardımı ekibimizi kazanın olduğu yere gönderip aracı çektirir ve sizin ulaşacağınız yere gitmenizi sağlayabiliriz.
ARAÇ ARIZASINDA NE YAPMALIYIM?
Aracı hareket ettirmeden hemen bize haber veriniz. Ofis saatleri dışında acil durum telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Ofislerimizden olan uzaklığınıza göre en yakın yol yardımı aracı gönderilerek aracın arızası giderilir. Arızanın kısa sürede giderilemeyeceği durumlarda, yeni araçla değiştirilir.
ŞEHİR İÇİNDE ARACI NEREDE BIRAKABİLİRİM?
Şehir içi ofisimiz veya rezervasyon sırasında bilgilendirdiğinizde hotel, ev adresi, otogar, hava alanı ve garda aracı teslim edebilirsiniz.
ARACI, KİRALAMA KONTRATINDA YAZAN TARİH VEYA SÜREDEN ÖNCE YA DA SONRA BIRAKABİLİR MİYİM?
Önceden bize haber verip, ilgili ofisin onayını aldığınızda mümkündür. Kiralamayı uzatmak istediğinizde, aracın bir sonraki müşteri için rezervasyonu varsa, periyodik bakım zamanı gelmişse veya kiralama ücreti ödenmemişse uzatma talebiniz onaylanmayabilir.
HAVA ALANINDA ARACI NASIL TESLİM ALACAĞIM?
Konya Hava alanında ofisimiz gelen yolcu salonundadır. Diğer Hava alanları için alış yeri/adresi rezervasyon onayında belirtilir. İneceğiniz hava alanı terminal binasında ofis varsa, ofis bankosunda, ofis yoksa geliş terminali çıkış kapısında isminizin yazılı olduğu bir tabela ile personelimiz sizi karşılayarak araç alış işlemlerinizi tamamlar. Aracınız terminal çıkışı önünde ya da hava alanı otoparkında teslim edilir.
HAVA ALANINDA ARACI NEREYE BIRAKABİLİRİM?
Konya Hava alanında ofisimiz ve araç parkımız mevcut olup, aracı teslim aldığınız yerde tekrar teslim edebilirsiniz.
ARACI KİRALADIĞIM OFİS DIŞINDA BAŞKA BİR OFİS VEYA ŞEHRE BIRAKABİLİR MİYİM?
Evet, bu tip kiralama tek yön kiralama olarak adlandırılır. Tek yön kiralamalarda minimum kiralama günü kuralı ve aracın kiralanan istasyona geri dönüşü için tek yön ücreti talep edilir.